TEKLİF AL

Talebiniz alınmıştır. Müşteri temsilciniz en kısa sürede sizinle iritbata geçecektir.
Sağlıklı Günler Dileriz.

Sigorta Güvencenizdir
  • 0 (312) 911 30 52
  • bilgi@sigortasi.org

Bilgi Merkezi

Doğum Yöntemleri Nelerdir ?

Doğum Yöntemleri Nelerdir ?

Anne olmak her kadının hayalleri arasında annelik duygusunu yaşamak mutlaka yer alıyor. Ancak hamilelik ile birlikte hiç hesapta olmayan çeşitli endişeler de etkisini gösterir. Özellikle doğum yapmak ile ilgili korkuların hamileliğin ilk aylarında mutlaka aşılması gerekir. Bunun için farklı doğum yöntemleri tercih edilebilir ve bireyin en rahat şekilde doğum yapabileceğini düşündüğü  yöntemi seçmelidir.

Ağrısız Doğum Yöntemi :
Ağrısız doğum (epidural anestezili doğum) ise son dönemde daha sık tercih edilmeye başlandı. Epidural anestezi altında doğumun yapılması sağlandığından anne adayının doğum esnasında acı hissetmesi mümkün olmaz. Omurilik çevresinde bulunan zar, dışarıdan enjekte edilen bir ilaca maruz kalıyor ve vücudun belden aşağıda kalan bölümünde geçici his kaybı meydana getiriliyor. Bu sayede doğum gerçekleşiyor ancak anne adayının ağrı duymasının önüne geçilmiş oluyor.

Normal Doğum Yöntemi :
Doktorlar olabildiğince bayanların "normal doğum" yapmasını öneriyor. Hem doğum sürecinin tam olarak yaşanabilmesi hem de bebeğin ilk aylarındaki psikolojik durumu açısından pek çok doğum yöntemi ile kıyaslandığında normal doğumun daha ideal bir tercih olur. Fakat çeşitli etmenler nedeniyle normal doğum kararının dışına çıkılabiliyor ve mecburi bir şekilde sezeryan ile doğum yapılması gerekebilir.

Sezaryan Doğum Yöntemi  : 
Sezeryan ile doğum yapan kadınların normal doğum yapanlara nazaran daha az acı hissettikleri doğrudur. Ancak doğum sonrasında sezeryanlı bölgenin iyileşme süresi daha uzun olabiliyor. Çünkü bu yöntemde karın bölgesinde açılan bir kesiden bebeğin anne karnından çıkarılması gerekiyor. Yani cerrahi bir müdahale söz konusu oluyor. Dolayısıyla annenin doğum sonrası iyileşmesi bir müddet daha uzun sürüyor.

Suda Doğum Yöntemi : 
Suda doğum da hem bebeğin anne karnındaki sudan direk suya geçmesi ile daha huzurlu bir şekilde hayata merhaba demesini sağlıyor hem de bayanların doğum esnasında daha az acı çekmesine olanak tanıyor. Bu anlamda  suda doğum tekniği, anne adaylarının da ilgisini çekebiliyor. Uzmanlar tekniği incelediklerinde herhangi bir sakınca görmediklerini belirtti. Bunun ardından pek çok doğumhanede suda doğum uygulanmaya başlandı.

Detaylı bilgilendirme için müşteri hizmetleri yetkililerimize (312) 911 30 52 telefonla ulaşabilir, yada size en kısa sürede dönüş yapabilmemiz için iletişim bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Paylaş:

Yorumlar

Yorum Yazın